Як відремонтувати скол на ванні з чавуну

Як почистити і відремонтувати сифон раковини?

Рейтинг: # 160; # 160; / # 160; 614

Погано Відмінно # 160;

Подробиці Категорія: Ремонт і лагодження Опубліковано 13.02.2014 18:52 Автор: Майстер HOMO

Якщо ми заглянемо під раковину на кухні чи у ванній, то обов’язково побачимо цікавий пристрій, який знаходиться під зливним отвором. Це – сантехнічний сифон. Рано чи пізно будь сифон починає вимагати до себе уваги – чистки, ремонту або заміни. Як це зробити своїми руками?

Найпростіший сантехнічний сифон для раковини може являти собою просто вигнуту у вигляді букви U трубку з боковим відводом в каналізацію. Під ванною теж розташовується вигнута U-подібна трубка плоскої форми (плоска тому, що під ванною мало місця) – сифон ванній. Сифон виконує дуже важливу роль – вода з U-образного коліна до кінця не випливає, а залишається там стояти, утворюється так званий водяний затвор (Гідрозатвор) – водяну пробку, що перешкоджає проникненню в приміщення «ароматів» каналізації. Сифони зараз виготовляються з пластмаси, але в старих будівлях можна зустріти і сифони чавунні (Як правило, там, де каналізаційні труби чавунні). Чавунні сифони робилися у вигляді зігнутої труби (трубчасті) і були нерозбірні. Іноді для очищення на них малася знімна кришка на болтах або різьбова пробка.

Трохи більше складні сифони у формі пластмасового склянки з кришками зверху і знизу і з бічним відростком у верхній частині склянки, який приєднаний до труби каналізації. Сифони у формі склянки виконують ту ж функцію – захист від неприємних запахів, оскільки всередині склянки мається перегородка, не доходить до дна. Така конструкція аналогічна U-подібної трубці, в склянці постійно знаходиться вода на рівні зливного отвору (зайва вода при наповненні йде в каналізацію), і створює водяний затвор. Крім захисту від запахів сифон у формі склянки виконує функцію відстійника – Накопичує бруд та інші змивані предмети. Так що якщо ви ненароком змили в раковину золотий ланцюжок, то можете бути впевнені, – вона лежить на дні сифона і нікуди з нього не дінеться.

Таким чином, трубчасті сифони зазвичай ставлять в ванних кімнатах, тобто там, де практично змивається тільки брудна мильна вода, а сифони у формі склянки – На кухні, там, де змиваються крім води харчові відходи і жири. Відповідно такі сифони вимагають періодичної розбирання і очищення. Тобто, якщо з раковини на кухні стала погано йти вода, і прочищення вантузом не допомогла, настала пора зайнятися сифоном раковини.

Другий випадок, коли доводиться займатися сифоном – це якщо з нього починає капати вода. В цьому випадку сифон потрібно розібрати, щоб перевірити стан гумових ущільнювачів. Деякі вважають за краще замінити цілком пластмасовий сифон. коштує він сьогодні недорого. У продажу є дуже зручні комплекти для обладнання зливу раковини або ванною – зливна воронка з відповідним сифоном і всіма прокладками.

Що потрібно знати, приступаючи до розбирання сифона в перший раз?

1. Оскільки тиск в системі каналізації завжди дорівнює атмосферному, і вода в каналізації тече самопливом, розбирання і зняття сифона не представляє ніяких складнощів і навіть не вимагає наявності інструменту (якщо мова йде про пластмасові сифонах і пластмасових зливних каналізаційних трубах). Сифони тримаються на трубах каналізації за рахунок тертя, – гумові кільця ущільнень притискаються гайками, які загортаються рукою, при стисканні лунають в сторони і щільно охоплюють гладку трубу. Навіть без відгвинчування гайок, сифон можна зняти з труби, приклавши деяке зусилля і злегка похитуючи і покручивая його. В водопровідних мережах така конструкція б не підійшла, в водопроводі вода знаходиться під тиском, а от для каналізації – цілком підходить.

Старі чавунні сифони не розуміються, а кришку з них зняти навряд чи так просто вдасться, різьба болтів напевно прикипіла так, що ніяким зусиллям її не звернути. Можна спробувати зрізати болти, а при зборці замінити їх новими. Нижню різьбову пробку для чистки в чавунному сифоні зазвичай можна тільки висвердлити, але це трудомістко і рівносильно псування сифона. Тому краще старі чавунні сифони і труби до входу в стояк просто замінити сучасними пластмасовими. Всі деталі для цього є у продажу і коштують недорого. Причому установка пластмасових деталей каналізації сьогодні не вимагає зварювання, цементування стиків та інших трудомістких операцій, деталі ущільнюються готовими гумовими кільцями (не забудьте для полегшення складання змочити кільця і ​​кінці труб мильним розчином). Єдине, що залишається, це відрізати трубу в потрібний розмір, що прекрасно виконується болгаркою або ножівкою по металу. І, найголовніше, не помилитися у виборі діаметра труб.

2. Оскільки в сифоні постійно знаходиться вода, причому не першої свіжості і чистоти, перед розбиранням потрібно підставити під сифон підходящу посудину для помиїв, а на руки надіти гумові рукавички. Знявши сифон, першим ділом вилийте з нього брудну воду, перекинувши його над посудиною. І, зрозуміло, не забувайте, що раковиною зі знятим сифоном користуватися не можна. щоб вода з злив не потекла на підлогу. Іноді деякі це забувають, і, знявши сифон, починають його тут же над раковиною промивати, і зупиняються тільки тоді, коли брудна вода починає заливати ноги.

3. Після зняття сифона і слива з нього води, потрібно відкрутити донну частину сифона і приступити до його очищення та промивання. Це зручно робити щіткою (непогано використовувати стару зубну щітку) і за допомогою засобів для чищення. Гайки, що затискають гумове ущільнення на трубах потрібно свінтіть, витягти прокладки і, найкраще, – замінити прокладки новими. Можна використовувати і старі прокладки, покривши їх перед установкою силіконовим герметиком.

Силіконовий герметик – відмінний засіб ущільнення старих прокладок, єдина незручність, – потрібно почекати деякий час до початку користування, щоб герметик зміг полимеризоваться. Затверділий силіконовий герметик прозорий, нагадує м’яку гуму і не склеює деталі, дозволяючи їх згодом розбирати.

4. Встановивши прокладки, очищений і вимитий сифон збирають в зворотному порядку і встановлюють на труби зливу і каналізації, після чого затягують затискні гайки. Після установки сифон перевіряється на текти. Якщо застосовувався герметик, то після збирання потрібно витримати час, вказаний в інструкції до герметику.

Якщо сифон сильно забруднений або пошкоджений, то замість його чистки та реставрації доцільніше старий викинути і встановити новий, куплений в магазині господарських товарів.

Про сифонах слід подбати і в тому випадку, якщо ви залишаєте будинок або квартиру на тривалий час. Поступово вода в гідрозатвори випарується. і запах з каналізації почне проникати в квартиру. Саме цим пояснюється специфічний «нежитловий» запах покинутих приміщень. Щоб цього уникнути потрібно періодично (раз в 2-3 тижні) відвідувати житло і заповнювати сифони, зливаючи кілька секунд воду у ванні і раковинах.

Якщо це неможливо, то сифони можна заповнити неіспаряющейся рідиною. наприклад, рослинним маслом. Для сучасних пластмасових сифонів достатньо 150-300 грамів масла, в старі чавунні може знадобитися до 0,5 літра. Такий масляний гідрозатвор може працювати декілька років. Після розконсервації приміщення сифони буде потрібно промити гарячою водою з будь-яким расщепляющим жир миючим засобом.

Як відремонтувати скол на ванні з чавуну?

Прочитати повністю: homo-habilis.ru

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =