Як правильно робити масаж очей при глаукомі

Масаж і гімнастика для очей при глаукомі

Зміст

Одне з поширених захворювань очей # 8212; це глаукома. Захворювання дуже небезпечне, оскільки підвищений тиск всередині ока при глаукомі нерідко призводить до атрофії зорового нерва. Особлива небезпека хвороби в її повільному плині або у відсутності явних проявів довгий час. Основний симптом, підвищений внутрішньоочний тиск, теж в деяких випадках відсутня, і норма внутрішньоочного тиску при глаукомі може зберегтися. Проте захворювання вимагає негайного лікування, призначеного кваліфікованим лікарем.

Зазвичай під лікуванням ми розуміємо прийом ліків і чекаємо автоматичного зцілення. Однак процес одужання відбувається швидше і краще, коли сам хворий прикладає зусилля. Наприклад, при багатьох захворюваннях лікарі призначають не тільки ліки і різні лікувальні процедури, але і вправи, масаж. Глаукома не виняток.

Масаж при глаукомі

Масаж допомагає знизити внутрішньоочний тиск за рахунок поліпшення руху лімфи і крові. Масаж очей при глаукомі краще робити щодня. Поєднання масажу і гімнастики для очей буде ефективніше, ніж використання тільки однієї з цих процедур.

Робимо масаж очей

1. Масаж чола і скронь. Виконуємо його легкими рухами для того, щоб забезпечити приплив крові до лобної частини, а значить, до очей.

 • Починаємо з погладжують рухів від центру лоба до скронь.
 • Розтираємо скроневі області подушечками пальців,
 • Робимо легкі постукуючі руху по всій лобової частини.

2. Масаж очних яблук. Робимо його із закритими очима, не прикладаючи сили, легенько натискаючи на очні яблука через повіки. Цим ми допоможемо м’язам розслабитися і посилимо кровообіг, що призведе до більш вільної циркуляції рідини всередині очей.

 • Масажуємо очі, прикривши повіки, протягом хвилини,
 • Легко надавлюємо на очні яблука подушечками пальців також протягом хвилини.

Точковий масаж для очей

Методики точкового масажу при правильному виконанні допомагають полегшити стан і здатні попередити напади глаукоми. Масажуються певні точки. Якщо в якихось із них присутні хворобливі відчуття або дискомфорт, то ці точки потрібно масажувати довше, ніж інші. Точковий масаж робиться шляхом натискання і виконання кругових рухів подушечками пальців. Вплив на кожну точку 5 секунд.

Точки для масажу при глаукомі:

 • Точки по всій поверхні надбрівної дуги,
 • Точки зліва і праворуч від перенісся,
 • Точки в зовнішніх куточках очей.

Гімнастика для очей при глаукомі

Вправи для зняття напруги з очей

 • Переводимо погляд вліво і вправо, кожен рух виконуємо 12 разів. Робимо руху наскільки можливо повільно, максимально зосередившись на вправі.
 • Здійснюємо очима рухи за годинниковою стрілкою і проти неї. Ця вправа також виконується повільно і спокійно.
 • Щосили заплющує очі на 3-5 секунд. Робимо це кілька разів.
 • Встаємо біля віконця або робимо вправу на вулиці. Дивимося вдалину 2 секунди. Далі на відстані витягнутої руки # 171; показуємо собі # 187; вказівний палець і переводимо погляд на нього на 4 секунди. Після цього опускаємо погляд вниз і протягом 4 секунд намагаємося розслабити очні м’язи.
 • Те ж вправу, тільки після того, як подивилися вдалину, погляд переводимо на кінчик носа.

Вправи для поліпшення кровотоку

 • Швидко моргати протягом півхвилини
 • Зчіплюються руки на потилиці, голову схиляємо вниз, погляд спрямовуємо вперед. Робимо вдих, натискаючи потилицею на долоні (3 секунди), розслабляємося.
 • Кладемо долоні на щоки і рухаємо бровами вгору-вниз, виконуємо приблизно хвилину.

Вправи для очей при глаукомі допомагають поліпшити самопочуття, зняти втому з очей. Завдяки посиленню кровотоку в області очей поліпшується і відтік рідини. Це значить, що внутрішньоочний тиск стане нижче, і зменшиться ймовірність пошкодження зорового нерва, тобто погіршення і втрати зору.

Завжди слід пам’ятати, що глаукома # 8212; серйозна хвороба, яка може привести до негативних наслідків. Тому обов’язково про будь діях потрібно консультуватися з офтальмологом. Він врахує протипоказання при глаукомі, щоб забезпечити успіх лікування.

Як правильно робити масаж очей при глаукомі?

Прочитати повністю: tvoyaybolit.ru

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × one =