Як отримати страхове свідоцтво пенсійного фонду

Як отримати страхове свідоцтво обов’язкового пенсійного страхування?

Особа, вперше яке надійшло на роботу за трудовим договором або уклала договір цивільно-правового характеру, на винагороду за яким відповідно до законодавства Російської Федерації нараховуються страхові внески, отримує вказане страхове свідоцтво через страхувальника.

Фізична особа, самостійно сплачує страхові внески в розмірі, що визначається виходячи з вартості страхового року, отримує страхове свідоцтво обов’язкового пенсійного страхування безпосередньо в територіальному органі ПФР за місцем своєї реєстрації в якості страхувальника.

Фізичні особи, які не сплачують страхові внески, а також непрацюючі або неповнолітні громадяни, можуть зареєструватися в системі обов’язкового пенсійного страхування і отримати страхове свідоцтво обов’язкового пенсійного страхування особисто в територіальному органі ПФР за місцем проживання.

Іноземні громадяни або особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території Російської Федерації, а також іноземні громадяни або особи без громадянства (за винятком висококваліфікованих фахівців відповідно до Федеральним законом від 25 липня 2002 року № 115-ФЗ «Про правове становище іноземних громадян в Російської Федерації »), тимчасово перебувають на території Російської Федерації, що уклали із страхувальником трудовий договір на невизначений термін або строковий трудовий договір тривалістю щонайменше шести місяців в цілому протягом календарного року, отримують страхове свідоцтво обов’язкового пенсійного страхування особисто в територіальному органі ПФР за місцем проживання (перебування) або через страхувальника, у якого вони працюють за трудовим договором або договором цивільно-правового характеру.

Дітей також можна зареєструвати в системі обов’язкового пенсійного страхування.

  • Якщо дитині немає ще 14 років, то зареєструватися можна за допомогою батьків, які повинні прийти в територіальний орган ПФР за місцем проживання зі своїм паспортом і свідоцтвом про народження дитини.
  • Якщо дитина старше 14 років, то він може самостійно зареєструватися в територіальному органі ПФР за місцем проживання.

Прийом анкети застрахованої особи від фізичних осіб, самостійно сплачують страхові внески, та непрацюючих громадян, в т.ч. від батьків на дітей, здійснюється наступним чином: фізичні особи, самостійно сплачують страхові внески, не зареєстровані в системі обов’язкового пенсійного страхування; фізичні особи, за яких сплату страхових внесків до бюджету ПФР здійснюють інші фізичні особи, фізичні особи в цілях сплати додаткових страхових внесків на накопичувальну частину трудової пенсії відповідно до Федерального закону від 30 квітня 2012 року № 56-ФЗ “Про додаткові страхові внески на накопичувальну частину трудової пенсії та державної підтримки формування пенсійних накопичень “. а також непрацюючі громадяни проходять реєстрацію в територіальному органі ПФР за місцем свого проживання.

При зверненні за реєстрацією зазначені особи подають:

  • анкету застрахованої особи за формою АДВ-1, завірену застрахованою особою особисто;
  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;

При зверненні батьків або законних представників в цілях реєстрації дітей представляють:

  • анкету застрахованої особи за формою АДВ-1, завірену одним з батьків (законним представником);
  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу батьків (законного представника), який звернувся за реєстрацією дитини;
  • свідоцтво про народження дитини.

Відповідальні фахівці територіального органу ПФР протягом дня з моменту отримання анкети застрахованої особи за формою АДВ-1 проводять перевірку правильності заповнення анкети застрахованої особи, здійснюють переклад її в електронний вигляд, форматно-логічний контроль і обробку.

При успішній обробці даних застрахованій особі відкривається індивідуальний особовий рахунок і оформляється Страхове свідоцтво обов’язкового пенсійного страхування. або приймається рішення про відмову в реєстрації, про що повідомляється страхувальнику або застрахованій особі.

Рішення про відмову в реєстрації застрахованої особи приймається за наявності в системі обов’язкового пенсійного страхування індивідуального особового рахунку на застраховану особу з ідентичними анкетними даними.

При реєстрації дітей за бажанням батьків або їх законних представників страхове свідоцтво обов’язкового пенсійного страхування може бути видано ім.

Правила заповнення Анкети застрахованої особи (форми АДВ-1)

Бланк заяви про обмін страхового свідоцтва (форма АДВ-2)

Як отримати страхове свідоцтво пенсійного фонду?

Прочитати повністю: www.pfrf.ru

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − sixteen =