Як оскаржити рішення суду

Як оскаржити рішення суду, куди звернеться і в які терміни

(Порядок оскарження судових рішень, терміни, до якого суду звертатися, види документів)

Порядок оскарження судового рішення

До компетенції системи правосуддя сьогодні відноситься дозвіл практично будь-яких питань – від призначення покарання особі, яка вчинила злочин, до дозволу невиконаних боргових зобов’язань та оскарження дій чиновників та інших державних службовців. В суд можна звернутися практично з будь-якого приводу, якщо має місце порушення або ущемлення чиїхось прав та інтересів.

Як оскаржити рішення суду, куди звернутися і в які терміни можна оскаржити рішення в суді – Відповіді на всі ці питання будуть дані нижче з відповідними прикладами і зразками.

Більшість питань розглядається в судах загальної юрисдикції – світових чи районних. Як світові, так і районні (федеральні) судді мають свою компетенцію (підсудність) справ певних категорій. Вони дозволяють як цивільні, так і кримінальні справи.

Як би там не було, позови, справи і заяви в судах загальної юрисдикції розглядаються суддею одноособово. Відповідно, у випадку, якщо одна зі сторін процесу не згодна з винесеним суддею вироком або рішенням, законом передбачено право оскаржити таке рішення. Також можна оскаржити рішення суду. винесене в рамках окремого провадження, – судового процесу в якому немає позивача і відповідача, але присутні заявник та зацікавлені особи, наприклад, у справах пов’язаних з оскарженням нотаріальних дій, в ході вирішення економічного спору.

Як оскаржити

І позивачу, і відповідачу оскаржити рішення судді можна шляхом подачі апеляційної чи касаційної скарги. Слід знати, що апеляційна скарга подається на рішення судді мирового суду, а касаційна – в разі, якщо справа розглядалася в суді районному (з 1 січня 2012 апеляція подається і на рішення мирового судді та на рішення федерального судді, а касаційна на рішення суду другої інстанції, тобто на визначення або рішення апеляційної інстанції, причому касаційної інстанції тепер дві).

В законі міститься певний перелік умов, за яких рішення слід оскаржити в суді в обов’язковому порядку. Разом з тим, склалася і усталена судова практика свідчить про те, що подавати скаргу слід в будь-якому випадку, якщо одна зі сторін не згодна з прийнятим рішенням і готова умотивовано довести його неправильність і неспроможність. Тексти апеляційної і касаційної скарг практично однакові – в обов’язковому порядку вказується, коли і яким судом було прийнято оспорюване рішення, чи задоволені вимоги позивача, а також суть скарги – тобто те, з чим заявник не згоден і чому. В кінці тексту повинна міститися прохання прийняти і розглянути скаргу, а також скасувати частково або повністю початкове рішення. Тут можна скачати приклади оформлення касаційної та апеляційної скарг.

Куди звернутися

Оскаржити рішення в судовому порядку. як вже говорилося, можна тільки в вищестоящий суд. Іншими словами, скаргу на рішення мирового судді розглядатиме суд районний, а на рішення районного судді – суд суб’єкта, тобто міський, обласний, крайовий суд.

Однак апеляційна скарга подається тільки через суддю, який виніс рішення, подвергаемое процедурі оскарження, а касаційна безпосередньо в вищестоящий суд. Інший порядок неможливий в силу законодавства.

В які терміни оскаржити

Матеріали по оскарженню можуть бути спрямовані судді протягом 30 днів з моменту винесення рішення, не чекаючи його вступу в законну силу. Слід знати, що закінчення цього строку не виключає наявність в учасника процесу права на оскарження. Минулий термін може бути відновлений шляхом подачі судді клопотання про відновлення пропущеного строку. Безумовно, в такому клопотанні необхідно вказати поважні причини і обставини, внаслідок яких мав місце пропуск строку.

Такий алгоритм передбачений для оскарження рішень суду першої інстанції. Слід знати, що рішення з розгляду апеляційної скарги може бути оскаржено в касаційній скарзі, а касаційне постанову також може бути оскаржене, тільки вже в порядку наглядового виробництва. Однак в наглядову інстанцію можна подати тільки після проходження апеляційної інстанції та касаційної.

Наглядове оскарження проходить за аналогічною схемою, таким же порядком спрямовується і наглядова скарга. Такі заяви розглядаються Верховним судом Російської Федерації, і повинні бути подані протягом шести місяців після набрання рішенням чинності. Оскаржити рішення. прийняте за наглядової скарзі, вже неможливо. Воно вважається остаточним.

Потрібно враховувати, що оскарження судового рішення – Це законне право, надане сторонам процесу. Не варто побоюватися використовувати цю можливість, адже практично половина всіх судових рішень змінюється або скасовується в касаційному порядку. Це нормальна практика.

Як оскаржити рішення суду?

Прочитати повністю: eraprava.ru

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 2 =