Як очистити легені, організм після куріння

Як очистити легені після куріння

Кинули курити? Дізнайтеся, що треба робити, щоб легені очистилися від токсинів!

Курити – здоров’ю шкодити! Це знає кожен. Вдихуваний при палінні дим обпікає слизову оболочкудихательних шляхів. У ньому міститься безліч шкідливих речовин, які осідають в організмі і провокують розвиток багатьох хвороб. І найбільше дістається дихальній системі. Легкі давно і всерйоз яка палить виглядають гнітюче. Вони темного кольору, заповнені слизом, дрібні бронхи закупорені. Це порушує роботу дихальної системи, викликає хрипи, кашель, задишку. До 80% завзятих курців страждають «бронхітом курця».

«П’ятирічний термін куріння достатній для розвитку хронічного бронхіту курця з частковою деформацією бронхів», – розповідає лікар фтизіатр першої категорії Гордєєв Микола Павлович.

Багато людей, усвідомлюючи, якої шкоди вони завдають своєму здоров’ю, вирішують кинути курити. При цьому вони думають, що відразу відчують себе набагато краще. Відмова від куріння дійсно поліпшить стан вашого здоров’я, але відбудеться це не відразу.

Відразу після відмови від куріння

У курця всі системи організму адаптовані під надходження певної кількості токсичних речовин. Після відмови від куріння відбувається тимчасова розбалансування обмінних процесів. Щоб звикнути до життя без тютюнового диму потрібно від декількох тижнів до декількох місяців. Цей період адаптації може супроводжуватися неприємними моментами. До них відносять:

    Зниження ефективності роботи імунної системи. Найчастіше проявляється у вигляді розладів дихальної та травної систем. У цей період ви можете частіше хворіти простудними захворюваннями. Можливі розлади роботи шлунка. Перепади настрою. Залежність від куріння грунтується як на фізіологічному, так і на психологічному звиканні. Куріння стає особливим ритуалом, а сигарета – чимось на зразок одного. Позбувшись цього, людина може відчувати почуття дискомфорту, яке загострюється в час, коли зазвичай був «перекур». Може псуватися настрій. Прибавка зайвих кілограмів. Звичку перекурити людина може замінити, звичкою перекусити. Тому закономірно очікувати збільшення у вазі. До такого бажанням підкріпитися екс-курець має бути готовий заздалегідь і вживати по можливості низькокалорійну їжу.

Адаптація і подальшевідновлення організму після куріння – процес, який можна порівняти з хворобою. В цей період треба стежити за своїм раціоном і якістю їжі. В організм обов’язково має надходити достатня кількість вітамінів і мікроелементів.

Допоможемо організму очистити легені

Легкі звільняються від отрут, які осіли в них, не відразу. Вважається, що для очищення системи дихання знадобляться від декількох місяців до року, все залежить від ступеня її забруднення. Можна допомогти дихальній системі позбутися забруднюючих її речовин. Для цього рекомендуються:

    Інгаляції. Для інгаляцій підходять трав’яні збори з хвої сосни, ялиці, кедра і ялівцю; листя дуба, чорної смородини, евкаліпта, берези; квітів липи, ромашки, лаванди; трави м’яти, шавлії, полину. Фізичні навантаження. Аеробіка, плавання, біг допоможуть вашому організму швидше запустити механізм очищення легенів. Дихальна гімнастика, а зокрема «повне дихання йогів» ефективно стимулює очищення дихальних шляхів і допомагає слизу вийти назовні. Крім того ці вправи надають зміцнює дію на імунну систему і є хорошою профілактикою захворювань серцево-судинної системи. Харчування. Допомагають очистити дихальну систему після куріння цибулю і часник. Крім того фітонциди, що містяться в цих продуктах, надають антибактеріальну дію і запобігають розвитку простудних захворювань. Баня допомагає очистити не тільки легкі, але і розкриває пори шкіри, через які тіло краще дихає. Рекомендують використовувати при цьому дубовий або пихтовий віники та хвойні масла. Прогулянки по хвойному лісі. Повітря в хвойному лісі насичене фітонцидами, здатними стимулювати роботу дихальної системи нашого організму.

Як очистити легені, організм після куріння?

Прочитати повністю: www.likar.info

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + sixteen =